بر خلاف باور عمومی در  بین والدین که داشتن فرزند عمر را کوتاه می کند، تحقیقات نشان می دهند که عکس این  دیدگاه به ویژه برای زنان صادق است. به این معنی که داشتن فرزند خطر مرگ زودرس را  کاهش می دهد.

این مطالعه که بر روی  تعداد زیادی از زوج های بی فرزند و تحت درمان ناباروری در بین سال های 1994 تا 2008  انجام شد، نشان داد که شیوع بیماری های روانی در میان زوج هایی که فرزند خوانده  دارند کمتر است.

همچنین مشخص شد که  میزان مرگ زودرس ناشی از بیماری های مختلف، سرطان و تصادفات در میان زنان بدون  فرزند، 4 برابر زنانی است که فرزند دارند و این آمار در میان زنانی که فرزند خوانده  دارند، 50 درصد کمتر است. 

این نسبت در مورد  مردان بدون فرزند و فرزند خوانده نسبت به سایر مردان، 2 برابر گزارش  شد.

این نسبت ها در مورد  بیماری های روانی در میان زوج های فرزند دار و بدون فرزند نیز صدق می کند، با این  تفاوت که شیوع بیماری های روانی در والدینی که فرزند خوانده داشتند در حدود یک دوم  سایر زوج ها بود.

به طور کلی این  مطالعه نشان داد که داشتن فرزند یا فرزند خوانده خطر مرگ زودرس و احتمال ابتلا به  بیماری های روانی را در والدین کاهش می دهد.
/ 1 نظر / 79 بازدید
هانیه

سلام عزیزم , واقعا وبلاگت عالی بود مرسی از مطالب خوبت ... فقط ما یه انجمن تفریحی داریم خیلی خیلی خوش حال میشیم تو هم به جمع ما بیای مطالب طنز , صندلی داغ هر هفته , گالری , جک و اس ام اس و همه چی که بیای مییبنی فقط کافیه عضو شی حدود 10 ثانیه هم بیشتر نمیشه این لینک قسمت عضویت : http://funport.ir/register.php اینم لینک انجمن : http://funport.ir منتظرتیم یاددددت نره ها ! موفق باشی