برادری در شکم برادر دیگر!


سانجو باگات 38 ساله که به مرد حامله هندی شهرت یافته، این روزها در کانون توجه بسیاری از رسانه‌های خبری دنیا قرار دارد و این درحالی است که دیروز هم یک جنین نارس در شکم برادر دوقلویش به دنیا آمد.
سانجو که در شهر ناگپور هند زندگی می‌کند در طول زندگی‌اش به خاطر شکم ورم کرده و شباهت به زنان حامله احساس شرمندگی داشت.
خجالت این مرد اما چندی پیش با به شماره افتادن نفس‌هایش به نگرانی بسیار شدیدتری تبدیل و به سرعت به بیمارستان برده شد. پزشکان هندی ابتدا به تصور وجود غده سرطانی بسیار بزرگ که به دیافراگم فشار وارد و تنقس را با مشکل جدی رو به رو کرده، شکم سانجو را شکافتند اما در ادامه جراحی با مساله شگفت انگیزی رو به رو شدند.
به دنبال شکاف عمیق شکم، چیزی شبیه رحم پاره و مایعات فراوانی خارج شد. این اما پایان ماجرا نبود و جراحان شمار زیادی استخوان دست و پا، مهره، فک، مقدار زیادی مو، ناخن‌های بلند و ... از شکم بیمار اسرار آمیز بیرون کشیدند. گزارش ایسکانیوز می‌افزاید: داخل شکم سانجو، یک انسان ناقص با دست و پای شکل گرفته بود که پزشکان او را برادر دوقلوی بیمار شناختند.
جنین در جنین، پدیده بسیاری نادری است که گفته می‌شود فقط 90 مورد مشابه آن در تاریخ پزشکی دیده شده است. دیروز هم خبرگزاری‌های مختلف از به دنیاآمدن پسری در شیلی که جنین نارس قل دوم در شکمش قرار داشت خبر دادند اما هنوز معلوم نیست این بچه زنده مانده یا نه؟

/ 0 نظر / 5 بازدید