بر اساس یک مطالعه جدید، ابتلا به سردردهای میگرنی در دوران بارداری می تواند نشانگر خطر بروز سکته مغزی، بیماری قلبی و لخته شدن خون باشد.

..........................................گزارش خبرگزاری فرانسه، محققان به ریاست چریل بوشنل متخصص مغز و اعصاب در دانشگاه ویک فارست در وینستون سالیم واقع در کارولینای شمالی، بانک اطلاعاتی شامل سوابق 18 میلیون بیمار آمریکایی را که در فاصله سال های 2000 تا 2003 از بیمارستان مرخص شده بودند، بررسی کردند. آنها دریافتند: در حدود 44 هزار مورد، زنان باردار به دلیل ابتلا به میگرن در بیمارستان بستری شده بودند. خطر بروز سکته در زنان مبتلا به میگرن 15 برابر زنان عاری از میگرن بود. خطر بروز بیماری قلبی و لختگی خون در زنان مبتلا به میگرن نیز بیشتر مشاهده شد. موضوعی که هنوز مشخص نیست این است که آیا میگرن قبل از بیماری قلبی - عروقی بروز می‌کند یا بعد از آن، که برای پی بردن به این مطلب به مطالعات بیشتری نیاز است.

/ 1 نظر / 8 بازدید
زهره

ســلام..سئواله من اینه که آیا میگرن در زایمان طبیعی مشکل زاست یا باعث اختلال در زایمان میشه یا ن؟/ اگه میشه از ضررات این بیماری در مورد بارداری بیشتر توضیح بدین..ممنون